KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15543089
nr 1554 3089
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Solnedgång. Signerad, blandteknik, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 35x27 cm
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 18:42:33
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
600 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Oscar Lycke
Läs mer om Oscar Lycke